Máte úspešnú a veľkú stránku? Presuňte sa z hostingu na server!

Všetky menšie webové stránky sa začínajú pri zakúpení domény a takisto priestoru na hostingu. Ten vám ponúka určité možnosti pre prevádzkovanie webu, jeho doplňovanie, aktualizáciu a podobne. Do doby, pokiaľ vaša stránka nevyžaduje veľký priestor pre databázu či archiváciu údajov, je všetko v poriadku. Situácia sa však mení, pokiaľ už bežný hosting vaše požiadavky plniť nedokáže a vy potrebujete na internete získať viac priestoru.

Tento dodatočný priestor vám poskytnú servery, predstavujúce v ukladaní či práci s údajmi úplne inú úroveň, než klasické hostingy. Spoločnosti ponúkajúce tento typ služieb v rámci starostlivosti o stránky ponúkajú rôzne typy serverov a je len na vás, ktorý z nich si vyberiete. Jednoduchým a účelným riešením sú virtuálne servery, založené na princípe cloudu (virtuálne ukladanie typu Dropbox), pričom toto riešenie je pomerne lacné a porovnaní s výhodami ekonomicky výhodné.

Niekedy však virtuálny priestor jednoducho kapacitne ani funkčne nepostačuje. Preto treba pristúpiť k presmerovaniu stránky na fyzický server. Tu už ide o úplne inú kapitolu vývoja vašej webstránky – vaše údaje sú uložené na veľkých serveroch, podobných tým zo známych fotografií serverov facebooku. Na druhej strane samozrejme musíte počítať s tým, že zakúpenie priestoru na takomto serveri je o niečo drahšie.

Väčšiu istotu vám ponúkne server housing. Vtedy vám domovská spoločnosť ponúkne priestor na jej serveri, a získavate tak aj určitú bezpečnostnú istotu, keďže daný server je spravovaný aj odborníkmi z poskytujúcej spoločnosti. Prajeme vám úspešné podnikanie v rámci internetových stránok!

Post Written by

No Comments

Leave A Reply