Najznámejšie redakčné systémy

Redakčných systémov je vo svete veľké množstvo. K tým najrozšírenejším  patria Drupal, WordPress a Joomla. Pre zákazníka jednou z ich najdôležitejších vlastností je to, že sú zadarmo. K ich plusom patrí aj to, že vďaka svojej opensource orientácii sa rýchlo vyvíjajú a každa chyba v systéme je rýchlo zaplátaná komunitou.

  • WordPress – po prvýkrát vyšiel 27. mája 2003 a odvtedy sa stal najpopulárnejším CMS systémom. Pri jeho inštalácii a správe nie je potrebné takmer žiadna znalosť programovacieho či skriptovacieho jazyka. Bol vytvorený v PHP a pre jeho chod je potreba MySQL Databáza. Je vhodný najmä pre menšie až stredne veľké stránky a blogy.
  • Drupal – Začínal ako fórum vytvorené Driesom Buytaertom, v roku 2001 sa Drupal stáva open source projektom a k jeho ďalšiemu vývoju sa pridávajú tisícky programátorov. Samotné jadro Drupal core je rozšírenejšie ako celý systém, a je základom mnohých redakčných systémov. Je vhodnejší pre rozsiahlejšie webstránky ako wordpress, nehodí sa na blogy. Podporuje tvorbu sociálnej siete. Nevýhodou je, že pri určitých funkciách a práci s ním je je nutná znalosť programovania.
  • Joomla – sa objavila na poli CMS 17. Augusta 2005.  Stala sa obľúbeným CMS systémom najmä pre jej jednoduchosť. Jej plusom je taktiež veľké množstvo vizuálnych tém a jej vhodnosť aj pre väčšie webstránky, avšak nie rozsiahle.

Post Written by

No Comments

Leave A Reply