Notebook batérie

Pri notebook batériách je asi najčastejším problémom, ktorý sa rieši, ich životnosť. Už po pol roku výdrž batérie klesne neuveriteľne rýchlo, zhruba na polovicu času oproti tomu, než bola nová. Príčinou znižovania životnosti batérie je opakované napájanie pomocou napájacích zdrojov – nabíjačiek. Ale nie je možné sa tomu vyhnúť.

Notebook na batérii, ktorá je nová vydrží aj pár hodín. Postupom času sa výdrž notebook batérie znižuje, batéria sa opotrebúva, pri častom využívaní notebooku rýchlejšie, pri malom využívaní samozrejme pomalšie. Notebooky je možné používať aj bez batérie, ktorá sa v takomto prípade šetrí, ale nezabúdajte, že batéria znamená akúsi poistku. V prípade výpadku prúdu Vám notebook s batériou ostane zapnutý, zatiaľ čo notebook napojený len na adaptéri sa vypne a Vy môžete stratiť prácu, ktorú ste si nestihli neuložiť.

Ak chcete životnosť notebook batérie predĺžiť čo najviac, nabíjajte ju vždy úplne, ak nepoužívate niektoré technológie, tak ich vypnite a tiež využívajte úspornejšiu grafiku.

Post Written by

No Comments

Leave A Reply