Výber webhostingu

Ak ste sa rozhodli pre vytvorenie si vlastnej stránky, výber webhostingu Vám môže zabrať rovnako veľa času ako tvorba samotnej webstránky.
Pri jeho výbere si treba uvedomiť účel Vašej stránky. Z toho následne vyplýva aj miesto potrebné pre Vašu stránku (pre cloud služby budete potrebovať oveľa viac miesta ako pre napríklad blog, kde píšete jeden článok za týždeň). Taktiež si je dobré zistiť očakávanú návštevnosť, aby stránka nebola preťažená. Zákaznícka podpora je častokrát dôležitejším faktorom ako si človek na začiatku myslí, pretože ak nastane problém tak ho treba riešiť okamžite.
Dobré je aj zistiť si aké užívateľské rozhranie daný webhosting používa, ako sa to rozhranie dá personalizovať alebo nakoľko je kvalitné.
Pred zakúpením webhostingu si zistite aj to, či podporujú technické riešenie,  ktoré plánujete pre Vašu stránku (tj. Skriptovacie jazyky, ich verzie, podpora databáz…). Množstvo subdomén 3 radu a množstvo emailovych kont, ktoré si môžete vytvoriť je taktiež vhodné vedieť vopred.

Post Written by

No Comments

Leave A Reply